برخی ازمدلهای بافتنی

برای بافتن لباس روش های مختلفی وجود دارد. این روش ها در حقیقت ایجاد گره های متفاوت در میان نخ است که در نهایت منجر به ایجاد طرح ها و مدل های متفاوت روی لباس میشود. بیشتر مدلهای بافت قدیمی امروزه رو به فراموشی میروند.اما هنوز هم هستند کسانی که با حرکت هنرمندانه ی دستشان و با تغییر رنگ نخ و نوع گره طرح های شگفت آوری مانند صدفی، بافت توری سرخسی، بافت توری کلبه ای، بافت دو برگی توری، تمام ژور سه تایی، پنجه گربه ای، توری دالبری، شمع و گل و پروانه، توری طنابی، طرح پیچ و توری، تمام ژور، لوزی توری، توری عمودی، توری ضربدری، پر طاووسی، پیچ  طنابی، پیچ گیس جودانه، بافت رکن، گل گندمی پیچ تیغ ماهی، پیچ لوزی بافت پایه بلند ساده، بافت آناناسی، کشباف، دو دانه ای، کشباف یک دانه ای،  دانه مگسی یا فندقی، بافت زیر، بافت رو، بافت حصیری یا سبد بافی، سورژه ساده، سورژه دوبل را ایجاد مینمایند.

بافتنی کودک :

لباس بافت بچه گانه در نزد والدین طرفداران بسیاری دارد.زنگهای شاد و متفاوتی که با طرح های فانتزی و کارتنی متفاوت در سایز کوچک بافته میشود آنقدر زیباست که حتی تماشای آن نیز لذت بخش است. لباس بافتنی نوزاد میتواند ساده بافته شود که  بافت آن زمان زیادی نیاز ندارد، همچنین افراد بسیاری نیز هستند که این لباسها را در طرح های بسیار جذاب ایجاد میکنند. طرح هایی از حیوانات مختلف روی لباس میبافند و زیبایی آن را دو چندان میکنند.

در کارخانجات نیز با استفاده از کارت ها (کارت های ط راحی روی لباس نوعی از ابزار هستند که به دستگاه اجازۀ انداختن طرح های خاصی را با رنگهای مختلف روی لباس کودک میدهند) به لباس بافتنی بچه گانه تنوعی خاص میدهند.

لباس بافتنی کودکان انواع متفاوتی دارد، لباس نوزاد، لباس کودک نوپا از نظر جنس و مدل تفاوتهای اندکی با هم دارند. لباس نوزادان باید تا حد امکان از جنس نخ لطیف تهیه شود تا برای کودک حساسیت زا نباشد و ضمنا باید به حد کافی گرم باشد تا از سرمای هوا جلوگیری کند. ضمن اینکه زیبایی لباس نیز کاملا حفظ شود..البته لباس بافتنی نوزاد پسر و لباس بافتنی نوزاد دختر با هم تفاوت هایی دارند.

 لباس بافت نوزاد

تهیه لباس نوزاد یک هنر جذاب است. میتوان گفت که لباس نوزاد بانمک ترین پوشیدنی‌های دنیا است، تکه‌های کوچک لباس با آستین‌های کوچک و دکمه‌های ظریف در رنگهای شاد و جذاب والدین را وسوسه میکند تا برای کودکانشان لباسهای زیباتری را تهیه نمایند در خانه جمع کنید.

انتخاب لباسهای نوزاد از لذت بخش ترین کارهایی  است که والدین کودک پیش از تولد فرزندشان انجام میدهند. والدین تلاش میکنند بهترین و زیباترین مدلهای لباس بافتنی را برای فرزند خود تهیه کنند. مدل لباسهای نوزاد تنوع زیادی دارد و رنگهای شاد بسیاری در آن به کار میرود. اگر فرد در هنر بافتن لباس مهارت داشته باشد با کمی جستجو میتواند مدل مناسبی را انتخاب کند و آن لباس را ببافد.

بافنده ها در کنار بلوز، شلوار، سرهمی یا پیراهن بافتنی و متناسب با رنگ لباس از کلاههای رنگی، دستکش و کفش و جوراب های بافتنی نیز استفاده میکنند و ست های جذابی از لباس کودکان را تدارک میبینند و آن را به عزیزان خود هدیه میدهند و یا به معرض فروش میگذارند والدین مشتاق هم با خوشحالی آنها را خریداری میکنند..اما یک مشکل جدی در این میان وجود دارد. نوزادان خیلی زود بزرگ میشوند و در بیشتر مواقع قبل از اینکه والدین فرصت استفاده از تمام آنچه برای کودکانشان خریده اند را داشته باشند آن لباس ها برای نوزاد تنگ شده است پس والدین باید متناسب با جنس فرزند خود لباس بافتنی نوزاد پسر و لباس بافتنی نوزاد دختر را تدارک ببینند.

لباس بافت نوزاد

مدل های بافتنی نوزادی :

برای نوزادان لباس های ساده ای می بافند. برای کودکان زیر یکسال لباس های سرهمی و یکسره که تمام بدن نوزاد را گرم نگه میدارد و آزادی کامل برای حرکت و تقلای نوزاد را میدهد بسیار مناسب هستند. همچنین جنسیت نوزاد در انتخاب لباس نقش بسیاری دارد. برای نوزاد دختر مدل دامن بافتنی،  سارافون، ژاکت بافتنی و برای پسران انواع بلوزهای بافتنی، ژاکت و سرهمی استفاده میشود.

مدل بلوز و شلوار بافتنی، سرهمی نوزاد، مدل پانچو دست باف، شلوار بافتنی – کلاه بافتنی، مدل شلوار بافتنی – مدل جلیقه بافتنی، قنداق فرنگی بافتنی نیز برای تمام نوزادان قابل استفاده هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *